Palarnia

Pozyskujemy najlepsze ziarna kawy, palimy je z obsesyjną starannością i pomagamy zaparzyć idealną filiżankę.

    Produkcja kawy

Story coffee roasters to miejsce ludzi pełnych pasji.

Zawsze wiedzieliśmy że największą wartość stanowią ludzie, dlatego do współpracy wybieramy tylko sprawdzone plantacje i farmerów którzy kontrolują zbiory od momentu wyboru sadzonek, po zbiory tylko najdojrzalszych owoców, aż do odpowiednio dobranych metod obróbki. Tylko tak pieczołowicie kontrolowany proces, gwarantuje doskonałą jakość!

Stanowimy ostatni etap; wypalamy kawy zgodnie z najlepszymi starymi technikami wprowadzając innowacje, które sprawiają, że nasze kawy zaspokoją gust nawet najbardziej „wymagających kawoszy”.

Surowiec

Zielone ziarno starannie selekcjonujemy. Następnie sprawdzamy jego wilgotność, a także czy nie posiada defektów. Dzięki kontroli jakiej poddajemy jeszcze zielone ziarna kawy, jesteśmy w stanie ocenić jakość surowca który finalnie wpływa na smak kawy.

Przygotowanie

Kawę badamy pod względem jej gęstości i wilgotności, znając również jej terrior, wysokość uprawy, odmianę botaniczną oraz metodę obróbki, jesteśmy w stanie opracować odpowiednie profile palenia.

Palenie

Kawę wypalamy w klasycznym piecu bębnowym – gazowym, o maksymalnym zasypie 15 kilogramów. Za pomocą zintegrowanego systemu komputerowego, jesteśmy w stanie kontrolować takie parametry jak: temperatura ziarna, temperatura powietrza, przepływ powietrza oraz liczba obrotów bębna na minutę. Dzięki czemu jesteśmy w stanie odpowiednio wyprofilować nasze palenie.

Kontrola jakości

Zielone ziarno starannie selekcjonujemy. Następnie sprawdzamy jego wilgotność, a także czy nie posiada defektów. Dzięki kontroli jakiej poddajemy jeszcze zielone ziarna kawy, jesteśmy w stanie ocenić jakość surowca który finalnie wpływa na smak kawy.

Pakowanie

Pakowanie jest ostatnim etapem, przed którym ziarna trafią do młynka i zaparzysz pyszną aromatyczną kawę. Nasza kawa jest wyjątkowa tak jak ludzie od których ją kupujemy i ci którzy ją kupują od nas. Dlatego też dołożyliśmy wszelkich starań aby nasze opakowanie oddało nasze karftowe podejście do kawy i możecie na nim znaleźć elementy ręcznie rysowanych liści kawowca. A samo opakowanie ma zawór jedno zwrotny dzięki czemu kawa po wypaleniu może oddychać i pozbywać się CO2.

Kawowe historie warte polecenia

Wiemy, że przy tak dużym wyborze, łatwo się pogubić. Dlatego, jeśli chcesz mieć pewność najlepszego kawowego doświadczenia, spróbuj ziaren polecanych przez naszych baristów.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami specjalnymi