Szkoła baristów

Dopracowane kursy dla domowych amatorów pysznej kawy, osób, które chcą zacząć pracę w zawodzie baristy oraz profesjonalistów.

Zobacz ofertę warsztatów

Dlaczego my?

Nasi szkoleniowcy to tytułowani oraz certyfikowani bariści (m. in. 2 Vice Mistrz Polski Baristów 2005 oraz Vice Mistrz Polski Roasting 2018). Udzielają się jako sędziowie Mistrzostwa Polski Barista a ich doświadczenie poparte jest wieloletnią pracą w najmodniejszych kawiarniach Polski. Przekazywana przez nich wiedza jest obiektywna, rzetelna oraz zgodna z najwyższymi Standardami SCA (Speciality Coffee Association) a szkolenia odbywają się z użyciem ekspresów i akcesoriów najwyższej jakości.

Czego możesz się spodziewać po naszych kursach?

Nasze cele

Certyfikatu

Kończąc kurs w naszej szkole zostajesz certyfikowanym baristą.

Warsztatów z palenia kawy

Każdy kurs w naszej szkole uwzględnia warsztat z palenia kawy dostoswany do poziomu szkolenia.

Wyspecjalizowanej kadry

Szkolenia prowadzone przez finalistów Mistrzostw Polski Baristów.

Przygotowania do zawodów

Kursy przygotowawcze z utytułowanym, doświadczonym trenerem.

Kawowe kursy na różne okazje

Kawowe historie dla Ciebie i Twoich bliskich

Zorganizuj swoje prywatne kawowe doświadczenie. Zamów dla siebie lub podaruj w prezencie nasz autorski kurs baristyczny.

Warsztaty kawowe świetnie sprawdzą się na spotkaniach integracyjnych, gdzie poznacie historię kawy, jej gatunki i odmiany botaniczne kawowca, jak i podszlifujecie domowe metody parzenia kawy, wykończone pięknym latte art. Co więcej, na swoje rodzinne lub firmowe spotkanie możesz wynająć naszego baristę, który będzie wspaniałą atrakcją dla Twoich gości.

Kawowe historie dla profesjonalistów

Dla tych początkujących, jak i doświadczonych baristów, chcących podnieść swoje kompetencje, oferujemy profesjonalne kursy i warsztaty doszkalające.

Podzielimy się na nich swoją baristyczną wiedzą okraszoną najmodniejszymi światowymi trendami z naszej branży. Chętnie porozmawiamy o indywidualnym przebiegu takich warsztatów.

Ponadto, z ogromną przyjemnością przygotujemy Cię do zawodów, na poziomie dopasowanym do Twoich umiejętności. Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły.

Oferta dla domowych amatorów kawy

Kawa to przyjemność której nikt Ci nie odbierze. Żeby cieszyć się nią każdego dnia zdobądź praktyczną wiedzę jak w warunkach domowych z ziarna kawy wydobyć cały potencjał.

Oferta dla doświadczonych baristów

Jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności, skalibrować się lub przygotować do zawodów, wybierz jeden z kursów lub skontaktuj się z nami.

Michał Ziemlewicz

Vice Mistrz Polski Coffee in Good Spirits 2019

Dwukrotnie przygotowywałem się z Robertem do Mistrzów Polski Coffee in Good Spirits. Podczas przygotowań do zawodów Robert nie tylko wypalił świetną kawę, ale przede wszystkim służył pomocą przy układaniu całej prezentacji, ale pomógł również zrozumieć mi regulamin zawodów. Treningi w Story Coffee Roasters zwiększyły moją pewność siebie, ale podczas nich poznałem również mnóstwo świetnych ludzi, była to świetna zabawa. Bez wsparcia teamu Story Coffee Roasters na pewno nie stanąłbym na podium.

Tomek Gutkowski

Kurs Barista No. 4

Cykl spotkań w Story Coffee, to nie szkolenie, ale podróż z kumplem, który odkrywa przed tobą nieznane miejsca, smaki i zapachy. Jak każda fascynująca podróż pozostawia niedosyt i chęć powrotu. Do zobaczenia:)

Michał Wardak

Kurs Latte Art No. 1 - No. 3

Jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim na bardzo duży plus wiedza Arkadiusza i Roberta, a po drugie możliwość dostosowania szkolenia do indywidualnych potrzeb.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami specjalnymi