Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Wkrótce odezwiemy się do Ciebie

Ups, coś poszło nie tak..Spróbuj później

Skopiowano do schowka!

KOSZYK ZOSTAŁ WYPEŁNIONY PRODUKTAMI Z TWOJEGO POPRZEDNIEGO ZAMÓWIENIA

Kawa ziarnista na wynos – 6 rodzajów, które najczęściej kupisz w kawiarni

W kawiarniach napić się można wielu rodzajów kawy. Każda różni się od siebie nie tylko smakiem, ale też aromatem czy wyglądem. Wszystkie wyróżniają się szczególnymi cechami – niemal każdy z nas ma wśród kaw swoją ulubioną. Palarnia kawy w Warszawie Story Coffee przedstawia 6 rodzajów kaw, które najczęściej można kupić w kawiarniach.

1. Espresso – najpopularniejsza w kawiarniach

Kiedy myślimy o kawie z kawiarni, większości z nas na myśl przychodzi espresso. Kawa ta zasłynęła z doskonałego smaku oraz bycia tzw. shotem energetycznym. Przyrządzenie espresso jest prawdziwą sztuką. Wymaga bowiem starannego przygotowania, przechodząc przez kluczowe kroki. Kawę powinno się podawać z wodą, aby przed degustacją napoju przepłukać kubki smakowe. Warto przygotować espresso z kawy ziarnistej 100% Arabica, aby było intensywne i aromatyczne.

2. Mocha (lub mokka) – kawa ziarnista z czekoladową nutą

Kawa na pewno wpasuje się w gust wielbicieli czekolady. W tym napoju espresso łączy się ze smakiem syropu czekoladowego lub gęstej czekolady (może być mleczna lub gorzka). Mocha w kawiarniach serwowana jest w szklankach jak do latte macchiato, czyli w grubym szkle z wysokimi ściankami. Mokkę często dopełnia kakao, którym posypuje się gęstą piankę. Do przygotowania kawy najlepiej sprawdzają się ziarna 80% Arabica i 20% Robusta.

3. Cappuccino – palarnia kawy w Warszawie poleca!

Cappuccino to jedna z najczęściej wybieranych kaw. We Włoszech tę słodką kawę zwykle pija się do śniadania, przegryzając ciasteczkiem lub rogalikiem. Cappuccino wyróżnia się dużą zawartością mleka, stąd też jej słodkość. W Polsce wiele osób chętnie pije kawę po południu albo właśnie w kawiarni, wybierając napój do kawałka smacznego ciasta. Cappuccino przyrządza się z espresso (25 ml) i spienionego mleka (125 ml). Do przygotowania kawy pasują te same ziarna jak do mokki.

4. Latte – znajdziesz ją w każdej kawiarni

Klasyk w kawiarniach, który uwielbiany jest przez ludzi na całym świecie. Latte jest mleczną i niezwykle łagodną kawą, którą serwuje się w dużych lub wysokich szklankach. Do jej przyrządzenia potrzebujemy podwójnego espresso, mleka i mlecznej piany. Proporcje mleka w stosunku do zaparzonej kawy wynoszą 3:1 lub 5:1. Niektórym kawa przypomina cappuccino, jednak latte nie jest tak mocno spienione. W przypadku latte piana stanowi dekorację, a nie główny punkt. Do przygotowania najlepiej sprawdzi się kawa ziarnista 70% Arabica i 30% Robusta.

5. Latte macchiato – trzywarstwowa kawa

Słynną kawę składającą się z trzech warstw serwuje się w wysokich, przezroczystych szklankach na nóżce. W latte macchiato powinny być widoczne trzy oddzielone od siebie warstwy – mleko, kawa ziarnista z mlekiem i pianka. Na samym dole umieszczone jest ¼ espresso, nad nią ¾ mleka, a na samej górze delikatna, biała pianka. Niektórzy uważają, że kawa może być również deserem, zwłaszcza że często okrasza się ją dodatkami (np. syropem karmelowym). Palarnia kawy w Warszawie podpowiada, że do przyrządzenia latte macchiato świetnie sprawdzi się kawa ziarnista 60% Arabica i 40% Robusta.

6. Ice latte – idealna na letnie orzeźwienie

Latem mnóstwo osób chodzi do kawiarni, aby posiedzieć na zewnątrz i miło spędzić czas z bliskimi. W upalne dni znakomicie sprawdza się ice latte, która wybornie smakuje i orzeźwia. Mrożona kawa przyrządzona może być na różne sposoby. Proponowane proporcje kawy to np. 40 ml espresso i 130 ml mleka. Do tego dorzucamy kilka kostek lodu. Niektórzy dodatkowo wzbogacają smak napoju kawowego o np. czekoladę, syrop smakowy lub bitą śmietanę. W niektórych wariacjach ice latte pojawia się również z lodami. Aby wydobyć pełnię smaku napoju, do jego przygotowania warto wybrać ziarna kawy 70% Arabica i 30% Robusta. Wysokiej jakości świeżo palone ziarna kawy znajdziesz w naszym sklepie!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami specjalnymi