Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Wkrótce odezwiemy się do Ciebie

Ups, coś poszło nie tak..Spróbuj później

Skopiowano do schowka!

KOSZYK ZOSTAŁ WYPEŁNIONY PRODUKTAMI Z TWOJEGO POPRZEDNIEGO ZAMÓWIENIA

Jakiej kawy ziarnistej by się tu napić?

Ktoś kto lubi pić kawę i ma już określone preferencje, świadomie wybiera arabicę czy robustę. Być może ma też dla niego znaczenie na jakiej ziemi, wysokości czy kontynencie była hodowana i czy mocno, czy słabo wypalona.

Takiemu, który nie ma wyrobionego podniebienia, ale lubi pić kawę lub nie wie jeszcze, że lubi (zasadniczo lubi każdy) należy dać kilka rodzajów do spróbowania i niech wybierze, którą najbardziej lubi. To będzie właśnie ta, która mu najbardziej pasuje i do tego właśnie służy Zestaw kawy ziarnistej na start!

Ta kawa ziarnista została wypalona oczywiście w Warszawie.

Jak cieszyć się dniem?

Carpe diem. Ciesz się dniem. Używaj dnia. Raduj się życiem. Filozofia z dawien dawna opracowana na znoje bieżączki. W życiu trzeba sobie przecież jakoś radzić jak powiedział człowiek zawiązując but dżdżownicą.

- Bo widzisz, życie jest jak wielki żelazny most

- Dlaczego?

- Nie wiem.

To z filmu „C.K. Dezerterzy”, bo język jest przecież niczym więcej jak zbiorem cytatów, więc po raz kolejny korzystam z tego właśnie filmu.

Skoro nie wiemy dlaczego życie jest jakie jest, ale próbujemy sobie z nim jednak radzić, wręcz wszelkim losu przeciwnościom, to ja polecam napić się kawy. Protip taki.

Kiedy pijesz pierwszą kawę? 

Podejrzewam, że wątpię, iż robisz to wieczorem. Ale tylko podejrzewam, bo przecież ludzie są nieprzewidywalni jak pogoda w kwietniu. Na szczęście. Inaczej byłoby beznadziejnie i ponuro jak w listopadzie.

Pijesz rano. Tudzież najpóźniej do południa. Jak ja. Pierwszą. Druga po obiedzie jest na poprawkę. Kawa ziarnista jest legalnym i naturalnym wspomaganiem farmakologicznym entuzjazmu dnia bieżącego. W pewnym wieku przychodzi ta mądrość do człowieka, a przecież niezależnie od liczby przeżytych dni właśnie dziś jest pierwszy dzień z reszty naszego życia. A jak już kawa przestanie działać to idziemy spać. A jak już wszystko przestaje działać, to idziemy spać na zawsze. Więc nie zasypiać mi tu! Kawy się napić!

Kawa ziarnista - jakiej się napić? 

Trzeba się samemu przekonać.

Zestaw na start 4 x 250g – Kawa Ziarnista Świeżo Palona Story Coffee Roasters zawiera:

Brazil Mogianę, czyli mieszankę brazylijskich kaw i zastanawiam się, czy to, że w Amazonii kawy tak dobrze rosną nie jest sprawką czarnej ziemi, czyli terra pretta. Będę musiał kiedyś w tej sprawie śledztwo przeprowadzić. W każdym razie to mieszanka odmian kawy wynalezionych w Brazylii.

Ale czy naprawdę dla kawosza, któremu smakuje jakaś kawa fundamentalne znaczenie ma fakt, że sporządził sobie napar z mieszanki, która zwiera Mundo Novo, wyhodowaną w 1931 r. w Sao Paolo naturalnej krzyżówki Sumatry i czerwonej odmiany Bourbona? Naprawdę? Jeśli tak, to jest tu jeszcze Catuai czyli krzyżówka odmian Caturra i Mundo Novo oraz Catucai czyli krzyżówka Icatu i Catuai.To  były informacje dla kawowych sommelierów, dla tych, którzy aż tak specjalistycznej wiedzy nie posiadają napiszę tyle, że przyjemnie, delikatnie smakuje.

Peru, o profilu smakowym czekolada i grapefruit. Wysoko hodowana (jak to w Peru), co sprawia, że owoce kawowce dłużej dojrzewają ze względu na ostrzejszy klimat, a tym samym więcej aromatu nabierają. Aromat przenika do ziaren, więc i kawa ziarnista bardziej aromatyczna. Mnie w tej mieszance bardzo lekka kwaskowatość pasuje.

Dolce, z Brazylii i Etiopii (tu kawa została udomowiona). Idealna z mlekiem. Lubię poczekać aż wystygnie, dolewam mleka z lodówki i mam kawę lodową. Na deser jak znalazł. Ale moje Lepsza Połowa woli z mlekiem na ciepło. A jak Ty lubisz? Dowiesz się, gdy spróbujesz obu metod.

Blend No.2, czyli mieszanka ziaren z Brazylii i Hondurasu. Moja ulubiona w tym zestawie. Tak, ta smakuje mi najlepiej jako espresso rano.

Smacznego próbowania!

Napisał Igor Maćkowski

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i ofertami specjalnymi